Понеділок, 2018-09-24, 9:23 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

МЕДСЕСТРИНСТВО

Інформаційний розділ

Головна » Статті » Інфектологія » Календар інфектології

Спаситель матерів

На данном изображении может находиться: 1 человек

1 липня 1818 року народився Ігнац Філіп Земмельвейс, угорський лікар-акушер, професор, один з основоположників асептики.

У 1847 році 29-річний Ігнац Земмельвейс відкрив причину виникнення пологової лихоманки. Він звернув увагу на те, що багато акушерів відразу ж після розтину трупів безтурботно прямують оперувати хворих, досліджувати породіль і приймати пологи. Земмельвейсу коштувало великих зусиль умовити лікарів пологового відділення мити руки хлорною водою перед тим, як торкатися до породіль. Результати цього нововведення скоро дали про себе знати. Смертність від пологової гарячки почала знижуватися, а за весь 1848 рік у клініці, де працював Земмельвейс, померло менше 1,5% породіль. Відкриття молодого і нікому не відомого лікаря, по суті, було вироком акушерам усього світу. Це основна причина, по якій воно було різко і беззастережно відкинуто. Директор клініки заборонив Земмельвейсу публікувати статистику зменшення смертності. Земмельвейс писав листи провідним лікарям, виступав на лікарських конференціях, на власні кошти організовував навчання лікарів своїм методом. Роль Земельвейса у винаході та впровадженні асептики була визнана тільки після його смерті.

- Іменем Земельвейса названий Будапештський університет медицини і спорту.

- У 1906 році в Будапешті на пожертвування лікарів усього світу Земмельвейсу був поставлений пам'ятник, на якому написано «Спасителю матерів».

- У психології є поняття «рефлекс Земмельвейса», яким позначають заперечення нових даних на підставі того, що вони суперечать усталеним уявленням.

- У будинку, де в Будапешті жив Земмельвейс, працює Музей історії медицини Земмельвейса.

Категорія: Календар інфектології | Додав: Iris (2018-08-14)
Переглядів: 12 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: