Неділя, 2018-02-18, 2:18 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Перекладач Google
Календар
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

МЕДСЕСТРИНСТВО SHEIKO SITE

Лекції

Головна » Статті » Медсестринство в інфектології » Загальна частина

ВЛАШТУВАННЯ I РЕЖИМ РОБОТИ ІНФЕКЦІЙНОЇ ЛІКАРНІ/ ІІ

Лікap, фельдшер чи медична сестра, які виявили інфекційного хворого, подають у місцеву санепідемстанцію термінове повідомлення.

Перевезення хворих до інфекційної лікарні здійснюється на санітарному транспорті місцевої санітарно-епідеміологічної станції. Доставкою займається бригада працівників, яка складаеться з фельдшера (медичної сестри), санітарки та водія. Не можна перевозити в одній машині декількох хворих з різними хворобами. Після виконання роботи салон машини піддають дезінфекції на спеціально відведеній площадці.

Допомогу інфекцційному хворому надають, дотримуючись поточно-пропускної системи. Вона полягає в тому, що з моменту вступу i до виписки хворий переміщується в одному напрямку не зустрічаючись iз жодним хворим у санпропуснику та з хворими на iншi інфекційні захворювання, що перебувають на стаціонарному лікуваннні. Дотримання цієї системи забезпечує попередження внутрішньолікарняних заражень.

Приймальне відділення належить до дуже важливих і відповідальних структурних підрозділів лікарні. Воно розташовується в окремому павільйоні або на першому поверсі лікарні цент­ралізованого типу. Внутрішнє планування має бути таким, щоб виключити можливість зустірічі двох хворих і ­забезпечити максимум зручностей для обслуговування пацієнта.

У приймальному відділенні повинно бути декілька боксів і оглядових кімнат. Бокси при­значені для хворих на інфек­ційні хвороби, шо розповсюджуються з повітрям (пилом) і кровосисними комахами. У загальній оглядовій кімнаті можна приймати хворих на малоконтагіозні хвороби (харчова токсикоінфекція, ботулізм, бешиха, гельмінтози тощо).

Типовий бокс складається із зовнішнього передбоксника, що сполучений з подвір'ям, кімнати для огля­ду хворого, санітарного вузла (туалет і ванна) та внутріш­нього передбоксника, з'єдна­ного із загальним коридором. У внутрішньому передбоксни­ку знаходиться умивальник і халати для персоналу.

Порядок користування боксом:

-зайти у внутрішній передбоксник, зачинити за собою двері, одягнути другий халат, шапочку і маску;

- перейти в палату, зачинивши за собою внутрішні двері передбоксника, та обслужити хворого;

-повернутись у внутрішнїй передбоксник, зачинивши внутрішні двері, зняти другий халат, шапочку і маску, помити руки з милом;

-вийти у загальний коридор і зачинити двері передбоксника;

-дати вказівку провести дезінфекцію в усіх приміщеннях боксу після звільнення його хворим.

Застереження! У випадку поступлення в бокс хворого на висококонтагіозну інфекційну хворобу (вітряна віспа, кір) внутрішні двері боксу і двері внутрішнього передбоксника заклеюють папером, щоб не допустити проникнення в загальний коридор вірусу з потоком повітря. Для обслуговування хворого медичні працівники користуються зовнішнім входом.

 При підозрі на чуму, легеневу форму сибірки, карантинні геморагічні гарячки медичні працівники перед входом у бокс одягають спеціальний захисний  костюм.

Кожного хворого, що поступає на стаціонарне лікування, зустрічає медична сестра приймального відділення. Вона ознайомлюється із супровідною документацією і залежно від зазначеного діагнозу спрямовує хворого до відповідного боксу чи оглядової кімнати. Тут лікар оглядає пацієнта, встановлює попередній або остаточний діагноз, у разі потреби надає йому негайну медич­ну допомогу.

Медична сестра заповнює ''Термінове повідомлення про інфекційне захворювання…'' і відправляє його у санепідемстанцію. Вона заводить на хворого карту стаціонарного хворого: заповнює її лицевий листок, заносить дані вимірювання температури тіла, маси і зросту, огляду на наявність педикульозу, корости, про те, чи хворів на вірусний гепатит, чи не виходять членики гельмінтів з калом (наявність теніозу), а також записує адресу і номери телефонів найближчих родичів. На окремому бланку медсестра переписує речі хворого, які залишаються в лікарні. Необхідно хворого ознайомити з лікарняним режимам і, при потребі, пояснити, чому його потрібно дотримуватися. Відомості про хворого медсестра заносить також у "Журнал реєстрації інфекційних захво­рювань" (форма № 060-лік).

За призначенням лікаря медична сестра надає хворому не­обхідну допомогу (наприклад, промиває шлунок, вводить серцеві засоби), забирає від нього матеріал для лабораторного дослідження, засіває його на живильні середовища і кладе тимчасово в термо­стат або негайно відсилає в лабораторію.
Джерело: http://М.А.Андрейчин О.Л.Івахів "Медсестринство при інфекційних хворобах" Укрмедкнига Тернопіль
Категорія: Загальна частина | Додав: Iris (2012-02-26)
Переглядів: 4523 | Теги: приймальне відділення, інфекційний бокс | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: