Понеділок, 2018-04-23, 2:24 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Перекладач Google
Календар
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

МЕДСЕСТРИНСТВО SHEIKO SITE

Лекції

Головна » Статті » Медсестринство в інфектології » Загальна частина

ВЛАШТУВАННЯ I РЕЖИМ РОБОТИ ІНФЕКЦІЙНОЇ ЛІКАРНІ/ ІІІ

Усі хворі і повинні пройти санітарну обробку, спосіб якої призначає лікар приймального відділення. Медична сестра (санітарка), яка допомагає хворому її здійснити одягає поліетиленовий фартух, що закриває тулуб і ноги. У разі тяжкого стану хворого обмежуються обтиранням його тіла, при задовільному стані хворий миється сам. Миття під душем більш гігієнічне, ніж у ванні. Для лежачих хворих можна застосувати миття піл душем на лежаку, покритому клейонкою. Далі хворого одягають у чисту білизну і переводить у відповідне лікувальне відділення, а його власний одяг відправляють на дезінфекцію.

Біли ванни повинні бути дві кушетки, вкриті цератою, або клейонкою: на одній хворого роздягають, а на другій - витира­ють після миття і одягають. Поряд у шафі зберігають промарковані каструлі для "чистої"', "брудної" мочалок, засоби для миття і стрижки, відро, банки з дезрозчинами, мило, мішки для одягу хворого, чисту білизну.

Якщо у  хворого виявили  воші,  негайно  приступають до їх знищення.

Для розміщення хворих сучасні інфекційні стаціонари мають бокси і напівбокси. Бокси знаходяться на першому поверсі, напівбокси - на другому і вище, у них немає виходу у двір. У небоксованих відділеннях хворих розміщують у палатах на 2-4 ліжка. У спільній палаті можуть перебувати лише хворі з аналогічними захворюваннями, приблизно однаковими строками і тяжкістю хвороби. Не можна в палату до одужуючого підселяти пацієнта в періоді розпалу інфекційної хвороби.

Лікувальні відділення, крім палат, мають санітарний пропускник, процедурну, ординаторську, буфет, туалети, ряд підсобних при­міщень (для дезрозчинів, білизни, інвентарю тощо).

Бокси у першу чергу призначені для госпіталізації хворих, які мають хвороби, що передаються через повітря, змішані інфекційні захворювання, а також із ще не встановленим діагнозом і у випадку карантину, який було встановлено з приводу іншої хвороби.

У палаті хворому виділяють ліжко з чистою білизною і необхідні предмети догляду (судно, плювальниця, сечоприймач тощо). Кожні 7-10 днів хворі беруть гігієнічну ванну або душ про що робиться відповідний запис у карті стаціонарною хворого. Бруд­ну білизну збирають у мішки або металеві банки і після дезінфекції відправляють у пральню.

Джерело: http://М.А.Андрейчин О.Л.Івахів "Медсестринство при інфекційних хворобах" Укрмедкнига Тернопіль
Категорія: Загальна частина | Додав: Iris (2012-02-26)
Переглядів: 1648 | Теги: бокси, лікувальні відділення, санітарні обробка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: