Четвер, 2018-05-24, 2:22 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Перекладач Google
Календар
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

МЕДСЕСТРИНСТВО SHEIKO SITE

Лекції

Головна » Статті » Медсестринство в інфектології » Загальна частина

ВЛАШТУВАННЯ I РЕЖИМ РОБОТИ ІНФЕКЦІЙНОЇ ЛІКАРНІ/ ІV

Санітарно-протиепідемічний режим в інфекційній лікарні запроваджується з метою попередження внутрішньолікарняного зараження і виносу збудників за межі закладу.

Прийшовши в інфекційне відділення (лікарню), медична сестра одягає робоче плаття, халат, ковпак (або косинку) і тапки. У кінці зміни йде під душ і перевдягається. Особистий одяг і спецодяг треба зберігати в різних шафах.

Обслуговуючи хворих з інфек­цією дихальних шляхів чи з невідомою хворобою, треба завжди корис­туватись маскою. Вона повинна щільно закривати ніс і рот. Маски є одноразового та багаторазо­вого користування. Краще застосову­вати одноразову маску, але не більше 1 год. Маски багаторазового вжитку виготовляють із 4-х шарів марлі, їх носять 3-4 год.

Стерильні маски в достатній кількості потрібно зберігати в біксі на видному місці. Поряд ставлять скляну банку з дезінфекційним розчином, у який занурений пінцет для виймання масок. Використані маски кладуть у посуд з написом "Для ви­користаних масок". Їх знезаражують кип'ятінням з наступним прасуванням.

Застереження! Якщо маска стає вологою, її треба негайно замі­нити, бо вона пропускає мікроорга­нізми при диханні.

У випадку, коли є загроза попадання в очі бризок крові, сечі або іншої біологічної рідини, треба одягти захисні окуляри. Використаний термометр дезінфікують в 1 % розчині хло­раміну або 0,1 % розчині дезоксону протягом 30 хв. Металеві шпателі після огляду ротової порожнини хворого замочують на 1 год в 3 % розчині хлораміну або 0,5 % розчині сульфохлорантилу, після чого занурюють на півгодини в 0,3-0,5 % розчин біодезу, ополіскують проточною і дистильованою водою й вису­шують у стерилізаторі при температурі 80-85 °С.

В інфекційних відділеннях регулярно здійснюють поточну дезінфекцію (не рідше 2-х разів на день). Підлогу і меблі протирають ганчіркою, змоченою 1 % розчином хлораміну, 0.5 % розчином хлорного вапна або відповідним мийним засобом. Панелі миють і протирають вологою ганчіркою 1 раз у 3 дні, а віконні рами, двері, плафони - 1 раз на місяць. Тумбочки раз на тиждень звільняють від продуктів і ретельно миють.

Усі виділення хворого підлягають негайній дезінфекції. З цією метою до рідких виділень додають 1/5 частину хлорного вапна (від їх об’єму), а до оформлених (кал) - у 2 рази більше і лише через 1 год експозиції виливають у каналізацію. Підкладні судна миють водою і дезінфікують протягом 1 год у призначених для цього баках з 1 % розчином хлораміну або 0,5 % розчином хлорного вапна, після чого прополіскують і  сушать.

Звільнений від залишків їжі посуд знежирюють у 2 % роз­чині соди аби мийному засобі при температурі 45° С і дезінфікують в 1 % розчині хлорного вапна при температурі 50° С протягом  30 хв, миють у теплій воді та сушать. Ганчірки, що використо­вувались для миття посуду, додатково замочують у дезрозчині на 1 год, кип'ятять 15 хв, висушують і зберігають у спеціально відве­деному місці.

Палати і бокси, де перебуває хворий, 2-3 рази на день про­вітрюють, не створюючи протягу. Для дезінфекції повітря корис­туються бактерицидними лампами.

Після звільнення палати від хворого роблять заключну дезінфекцію. Матраци та одіяла віддають для камерної дезінфекції. Приміщення і меблі орошують дезрозчином (1% розчин хлоромину, 0,5 % освітлений розчин хлорного вапна або 0,1 % розчин двітретинноосновної солі гіпохлориту кальцію). Орошення здійснюють за допомогою гідропульту або іншого пристрою. Норма витрати розчину становить 0,3 л на квадратний метр площі. Приміщення, оброблені дезрозчином, закриваюсь на 1 год, після чого протирають чистою ганчіркою, провітрюють, заносять про­дезінфіковані постільні речі і включають на 1-2 год бактерицидну лампу. Після цього палата готова для прийому іншого хворого.

Останнім часом у протиепідемічну роботу впроваджується дуже ефективний та економічно вигідний спосіб застосування дезінсекційних і дезінфекційних розчинів - їх розпилення до стану  зависі мікроскопічних крапель. 3 цією метою для обробки приміщень можна застосувати апарати типу "Циклон" чи "Торнадо". Вони утворюють туман (аерозоль), який "висить" у повітрі коло 3-5 год і проникає в найменші шпаринки.

Застереження! Персоналу інфекційного відділення дозволяється споживати їжу їжу лише в окремій, відведеній для цього кімнаті,  знявши халат і вимивши руки з милом.

В інфекційних лікарнях (відділеннях) здійснюється система­тичне обстеження всього персоналу на бактеріоносійство, зокре­ма, посів мазка із слизової ротоглотки працівників у відділенні з крапельними інфекціями і фекалій у персоналу відділення киш­кових інфекцій та харчоблоку.  Виявлених бактеріоносіїв тимча­сово не допускають до роботи і санують.

Санітарно-епідеміологічний режим інфекційної лікарні (відділення) залежить від професіоналізму і добросовісного ставлення до своїх функціональних, обов'язків середнього і молодшого медичного персоналу, суворого  дотримання ним інструкцій та настанов. Бездоганна чистота приміщень, охайність медичних працівників, чітко налагоджена повсякденна робота повинні переконати хворого в тому, що він перебуває у повній епідеміологічній безпеці.

 

 

 
Джерело: http://М.А.Андрейчин О.Л.Івахів "Медсестринство при інфекційних хворобах" Укрмедкнига Тернопіль
Категорія: Загальна частина | Додав: Iris (2012-02-26)
Переглядів: 4774 | Теги: санітарно-протиепідемічний режим | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: